Môžeme pracovať s cookies,
nech vieme, ako to na našom webe žije?

PLATBA MÝTA V MAĎARSKU NA FAKTÚRU

22.12.2023

Od 01.01.2024 dochádza v Maďarsku k zavedeniu nového systému pre výpočet mýta, a to na základe emisií CO2. Ide o zmenu, ktorá sa v najbližšej dobe dotkne mnohých európskych zemí a zaradí ťažké nákladné vozidlá do rôznych mýtnych sadzieb podľa produkcie emisií CO2.

V rovnakom dni dôjde k rozšíreniu mýtnej povinnosti o úsek rýchlostnej cesty M0 (diaľničný okruh Budapešti).

Radi by sme Vám v tomto náročnom období plnom zmien pomohli zjednodušiť úhradu mýtnych poplatkov v MAĎARSKU prostredníctvom našej palubnej mýtnej jednotky Shell EETS4U, keďže 01.01.2024 končí tiež možnosť hradiť maďarské mýto prostredníctvom palivových kariet.

Palivovú kartu už nebude možné použiť na:

  • Dobíjanie účtu HU-GO
  • Zakúpenie úsekového lístka HU-GO

Ďaľšia chystaná zmena od 01.02.2024 sa bude týkať úhrady maďarského mýta pre autobusy. Pôvodne používaná diaľničná známka bude nahradená povinnosťou vybaviť autobus mýtnou palubnou jednotkou (rovnako ako u vozidiel nad 3,5t).

Plaťte na faktúru nie len maďarské mýto za vozidlá nad 3,5 tony v režime následného platenia POST-PAY.

Prehľad aktuálne dostupných zemí na jednotke EETS4U:
Nemecko, Belgicko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko, Taliansko, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Bulharsko a belgický tunel Liefenshoek, nemecké tunely Herrentunnel a Warnowtunnel a mosty v Dánsku.

V najbližšej dobe bude možné hradiť mýto touto palubnou jednotkou i v Českej republike, na Slovensku a v Slovinsku.

Zdá sa, že používate prehliadač, ktorý nepodporuje moderné technológie pre zobrazovanie obsahu na webe. Odporúčame Vám prehliadač aktualizovať alebo si stiahnuť taký, ktorý dnešné štandardy spĺňa.