Môžeme pracovať s cookies,
nech vieme, ako to na našom webe žije?

Platby mýta v Českej a Slovenskej republike 

02.11.2022

Vážený zákazník, 

stále sa snažíme rozširovať našu ponuku mýtnych služieb, a tým zjednodušiť Vaše cesty do zahraničia. S potešením Vás týmto informujeme, že v priebehu budúceho roka bude spustené platenie mýta v ČESKEJ a SLOVENSKEJ REPUBLIKE prostredníctvom Vašej existujúcej interoperabilnej jednotky (EETS).

Pokiaľ od nás máte EETS jednotku už sa nemusíte o nič starať, akonáhle bude CZ/SK mýto spustené, nastavenie prebehne automaticky bez starostí, bez papierovania, bez nutnej predregistrácie.


Ak ešte stále nevyužívate Európsku službu elektronického výberu mýta (EETS), ktorá umožňuje platbu mýta jednou palubnou jednotkou a jednou zmluvou s jedným poskytovateľom EETS v niekoľkých krajinách EÚ (vlajky) – radi vám ju zaistíme - tel.: +421 948 902 806

So spoločnosťou FCS Slovakia si môžete byť istí, že máte pokročilé riešenie pre interoperabilitu elektronického mýta, rovnako ako komplexný sortiment kvalitných palív značky Shell a služieb mobility.

BENEFITY EETS OD SPOLOČNOSTI FCS SLOVAKIA:
• Jedna zmluva
• Jedna palubná jednotka
• Jedna platba
• Ušetrený čas na hraniciach

SkyToll bude službu naplno poskytovať do konca roka 2024.

Dopravcovia, ktorí od SkyToll palubnú jednotku majú, ju môžu naďalej využívať na odvádzanie mýta až do konca roka 2024 alebo v priebehu roka prejsť k akémukoľvek poskytovateľovi EETS služieb.

Slovenský mýtny trh je už pripravený na príchod nových medzinárodných EETS poskytovateľov, ktorí budú vyberať mýto od Nového roka už aj na Slovensku. V akreditačnom procese sa momentálne nachádzajú štyria EETS poskytovatelia. Sú nimi ITIS, Telepass, Eurowag a Toll4Europe. Vytvorili sme všetky podmienky na to, aby všetci otestovaní EETS poskytovatelia nastúpili na ostrú prevádzku 1.1.2024.

Vaše otázky radi zodpovieme na našom zákazníckom oddelení (tel: +421 948 902 806) alebo kontaktujte priamo svojho obchodného zástupcu.

Prajeme vám pekný deň,

FCS Slovakia, s.r.o 

Zdá sa, že používate prehliadač, ktorý nepodporuje moderné technológie pre zobrazovanie obsahu na webe. Odporúčame Vám prehliadač aktualizovať alebo si stiahnuť taký, ktorý dnešné štandardy spĺňa.