Môžeme pracovať s cookies,
nech vieme, ako to na našom webe žije?

E-mobilita

Vaši vodiči si môžu vždy užiť bezstarostné nabíjanie s hybridnou kartou Shell a aplikáciou Shell Recharge, ktorá ponúka prístup k poprednej európskej verejnej nabíjacej sieti s rýchlonabíjačkami.

E-mobilita

Výhody

Rozsiahla sieť

Karta Shell je prijímaná na viac ako 300 000 nabíjacích bodoch po celej Európe, vrátane viac ako 580 bodov na Slovensku. S hybridnou kartou Shell môžete nabíjať elektromobily v partnerských sieťach, ktoré sú k dispozícii vo viac ako 35 krajinách.

 

Mapa ( v AJ, NJ, FR, NO, IT, SP, NL)

Jednoduchá aplikácia

S aplikáciou môžete nájsť blízke nabíjacie stanice, skontrolovať dostupnosť v reálnom čase, zobraziť ceny, začať nabíjanie a sledovať históriu svojich predchádzajúcich nabití a to 24/7. Stiahnite si aplikáciu Shell Recharge na

AppStore nebo Google Play.

Jedna karta, jeden poskytovateľ

S hybridnou kartou Shell zaplatíte nielen za tankovanie paliva alebo dobíjanie elektromobilu, ale aj za služby ako sú umývacie programy či mýto. Všetky transakcie sú zúčtované spolu s poplatkami za vybrané služby naraz, čo šetrí náklady na administratívu.

Mám záujem

Smer udržateľnosti

Znížte uhlíkovú stopu svojho vozového parku. Zodpovedný prístup k životnému prostrediu je jednou zo základných hodnôt v dnešnom podnikateľskom prostredí a môže mať pozitívny vplyv na publicitu, čo ovplyvňuje zvýšenie konkurencieschopnosti.

 

Často kladené otázky

Ako funguje aplikácia Shell Recharge pre nabíjacie stanice?

S aplikáciou Shell Recharge kliknutie na stiahnutie aplikácie a hybridnou kartou môžete nabíjať bezstarostne a na cestách. Poskytuje vám prístup k veľkej verejnej nabíjacej sieti Shell Recharge. 

Aplikácia používa informácie o vašej polohe na vyhľadanie vhodných nabíjacích bodov na základe vašich kritérií. Stačí pomocou filtrov vybrať presne to, čo potrebujete, či už ide o rýchle nabíjanie alebo nabíjačky s konektorom typu 2.

Vodiči môžu ľahko platiť, kontrolovať sadzby a stav nabíjania a prijímať upozornenia v reálnom čase – to všetko prostredníctvom aplikácie. V AppStore alebo Google Play.

Aké sú výhody používania aplikácie Shell Recharge a hybridnej karty Shell?

  • Možnosť dobíjania na Shell Recharge a viac ako 300 000 ďalších nabíjacích staniciach
  • Zobrazenie dostupnosti všetkých nabíjacích staníc v reálnom čase
  • Odošlite upozornenie, keď je nabíjacia stanica dostupná alebo obsadená, aby ste si mohli ľahko naplánovať cestu
  • Pozrieť sa na všetky predchádzajúce platby na jednom mieste
  • Transparentné ceny – keď pridáte svoje vozidlo, získate presné odhady
  • Ľahko synchronizovať obrazovku smartfónu s displejom na palubnej doske vášho auta pomocou CarPlay a Android Auto

Je moje elektrické vozidlo kompatibilné s Shell Recharge?

Shell Recharge je kompatibilný s takmer všetkými elektromobilmi, ktoré podporujú DC nabíjanie. Shell Recharge ponúka pripojenie pre kombinovaný nabíjací systém (CCS) a CHAdeMO a čoskoro aj Tesla adaptéry.

Na akých nabíjacích staniciach môžem nabíjať a platiť hybridnou kartou Shell?

Aplikácia Shell Recharge vám zobrazí iba nabíjacie stanice, kde je hybridná karta akceptovateľná.

Ako sa spustí proces nabíjania?

Zaregistrujte sa na nabíjacej stanici:
Ak chcete začať proces nabíjania, najskôr sa prihláste k nabíjacej stanici pomocou aplikácie Shell Recharge alebo namiesto aplikácie podržte nabíjaciu kartu pri značke RFID na nabíjacej stanici.

Pripojte kábel a nabite:
Teraz postupujte podľa pokynov aplikácie alebo na displeji nabíjacej stanice. Pripojte nabíjací kábel k vášmu elektrickému vozidlu – a proces nabíjania sa spustí.

Zastaviť nabíjanie:
Proces nabíjania môžete ukončiť prostredníctvom aplikácie alebo nabíjacej karty, podľa toho, ako sa začal. Pri niektorých modeloch vozidiel je nutné uvoľniť aj nabíjací kábel na vozidle, napríklad jeho opätovným odomknutím alebo samostatným odblokovaním nabíjacieho pripojenia. V prípade potreby si to môžete overiť v návode k vozidlu. Pri použití nabíjacej karty je proces nabíjania zahájený priložením karty k RFID symbolu stĺpca a ukončený opätovným pridržaním nabíjacej karty. Vo všetkých prípadoch je proces nabíjania automaticky ukončený vytiahnutím nabíjacej zástrčky z vozidla.

Môžem spustiť alebo ukončiť proces nabíjania pomocou aplikácie?

Áno, nabíjanie na podporovaných nabíjacích staniciach môžete spustiť a zastaviť priamo z aplikácie Shell Recharge.

Aká je cena elektriny na nabíjacej stanici?

V aplikácii Shell Recharge si môžete prezrieť históriu svojich predchádzajúcich nabití vykonaných pomocou aplikácie Shell Recharge, vrátane ceny každého nabitia, podrobností o umiestnení nabíjacej stanice a tarify.

Ako dlho trvá nabitie elektrického vozidla pomocou Shell Recharge?

Skutočná rýchlosť nabíjania závisí od mnohých faktorov, vrátane vonkajšej teploty, typu a spotreby vozidla, výkonu batérie a stavu batérie.

Príklad:
Audi e-tron: nabíjacia kapacita 150 kW a spotreba 25 kWh (na 100 km) vedú k rýchlosti nabíjania 600 km/h alebo 10 minút na 100 km.

Upozornenie:
Výsledky sa môžu líšiť a časy načítania nemožno zaručiť. S otázkami ohľadom kompatibility a ďalších informácií sa prosím obráťte na výrobcu vozidla.

Môžem v aplikácii zaregistrovať viac platobných kariet?

Áno, v aplikácii Shell Recharge je možné zaregistrovať viac hybridných kariet Shell.

Musím pri nabíjaní zostať pri aute alebo stanici?

Svoje auto môžete nechať na dobíjacej stanici Shell a jednoducho sledovať priebeh nabíjania prostredníctvom aplikácie, akonáhle je proces nabíjania inicializovaný prostredníctvom aplikácie. Po dokončení nabíjania vás aplikácia upozorní. Aby ste však neblokovali nabíjaciu stanicu pre iné elektrické vozidlá, mali by ste svoje vozidlo nechať v Shell Recharge Station iba po dobu nevyhnutnú na nabíjanie.

V ktorých krajinách funguje aplikácia Shell Recharge?

Aplikáciu Shell Recharge je možné aktuálne používať v nasledujúcich krajinách: Belgicko, Čile, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, India, Taliansko, Írsko, Island, Chorvátsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Malajzia, Maroko, Holandsko , Nórsko, Rakúsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Švajčiarsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Maďarsko, Spojené kráľovstvo.

Prečo sa moja EV nabíja iba na 80%?

Časovo najefektívnejší spôsob nabíjania elektromobilov sa zastaví na približne 80 % nabíjacieho objemu. Na tomto princípe fungujú všetky súčasné rýchlonabíjacie stanice. Týmto spôsobom je možné na rýchlonabíjacích staniciach Shell Recharge nabiť e-autá na 80 % iba za 20–30 minút*. Tým sa tiež zabráni prebitiu batérie.

*Poznámka: skutočná rýchlosť nabíjania závisí od mnohých faktorov, vrátane vonkajšej teploty, typu a spotreby vozidla, výkonu batérie a stavu batérie. Výsledky sa preto môžu líšiť a nemožno poskytnúť žiadne záruky ohľadom doby nakladania. S otázkami ohľadom kompatibility a ďalších informácií sa prosím obráťte na výrobcu vozidla.

Kontaktujte nás

Náš tím profesionálov Vám navrhne riešenie, ktoré sadne na mieru Vášmu podnikania či živnosti.
Neváhajte sa nám ozvať na +421 948 902 504 alebo napísať email.

Informácie o tom, ako nakladáme s Vašimi údajmi.

Zdá sa, že používate prehliadač, ktorý nepodporuje moderné technológie pre zobrazovanie obsahu na webe. Odporúčame Vám prehliadač aktualizovať alebo si stiahnuť taký, ktorý dnešné štandardy spĺňa.