Môžeme pracovať s cookies,
nech vieme, ako to na našom webe žije?

Kvalita paliva Shell

Spoločnosť Shell skutočne mimoriadne investuje a venuje pozornosť vývoju a výskumu kvality palív, aby bol výkon vášho motora čo najefektívnejší a tým vám ušetril prostriedky.

Kvalita paliva

dollar

Investície do vývoja

Spoločnosť Shell investuje do vývoja a výskumu vysokokvalitných pohonných hmôt veľké prostriedky.

medaile

Vysoká kvalita

Vysokokvalitné palivá sú vyvinuté tak, aby boli čo najúčinnejšie a aby bol výkon vášho motora čo najlepší.

penízky

Úspora paliva

Tieto vlastnosti paliva Shell sa okrem lepšieho výkonu vášho motora prejavia aj efektívnejším chodom, a teda úsporou paliva.

Shell FuelSaveNatural 95

Technológia DYNAFLEX použitá v benzínovom palive Shell FuelSave Natural 95 je navrhnutá tak, aby pomocou pokročilých čistiacich molekúl pomáhala udržiavať čistotu súčastí palivového systému, ako sú sacie ventily a vstrekovače paliva1. Technológia DYNAFLEX použitá v benzínovom palive Shell FuelSave Natural 95 ďalej obsahuje naše najnovšie zložky na znižovanie trenia2.

Trenie vzniká medzi pevnými a pohyblivými časťami motora a pod jeho vplyvom sa stráca výkon a účinnosť. Hlavnými oblasťami, kde sa vyskytujú energetické straty pod vplyvom trenia, sú plochy piestov a stien valcov. Nová zložka ovplyvňujúca trenie, ktorú obsahuje benzínové palivo Shell FuelSave Natural 95 s technológiou DYNAFLEX, vytvára na povrchu kľúčových súčastí zostavy piesta tenký film, ktorý uľahčuje kĺzanie povrchov po sebe. Znižuje tak energetické straty a napomáha zachovávať účinnosť motora.

Benzínové palivá Shell V-Power – navrhnuté na výkon a účinnosť

Technológia DYNAFLEX použitá v benzínových palivách Shell V-Power obsahuje molekuly so silným čistiacim účinkom, ktorých úlohou je zabrániť vzniku usadenín a odstraňovať už vzniknuté usadeniny znižujúce výkon. Naše pokročilé zloženie je určené na prevádzku v extrémnych podmienkach systému satia paliva, kde narúša a odstraňuje usadeniny. Pomáha tak zaistiť čistotu sacieho systému. Motor potom lepšie nasáva vzduch, čo sa nakoniec prejaví na jeho výkone. Nové benzínové palivá Shell V-Power s technológiou DYNAFLEX obsahujú 3x viac čistiacich zložiek a zložiek znižujúcich trenie, ktoré pomáhajú zvyšovať účinnosť a výkon. Naše nové benzínové palivá Shell V-Power s technológiou DYNAFLEX obsahujúce nové, posilnené molekuly na znižovanie trenia, preukázali lepší výkon za náročnejších podmienok na diaľnici aj v meste4.

Shell V-Power Diesel – navrhnutý na výkon a účinnosť

Nové, posilnené čistiace molekuly obsiahnuté v palive Shell V-Power Diesel s technológiou DYNAFLEX môžu prispievať k čisteniu znečistených palivových vstrekovačov v motoroch. Naša nová, pokročilá technológia DYNAFLEX použitá v palive Shell V-Power Diesel je určená na používanie v extrémnych podmienkach systému satia paliva, kde narúša a odstraňuje usadeniny1. Shell V-Power Diesel je naše najúčinnejšie dieselové palivo, ktoré pomáha zlepšovať čistotu motora odstraňovaním už vzniknutých usadenín. Shell V-Power Diesel pomáha obnovovať výkon motora tým, že čistí kľúčové súčasti palivového systému od usadenín, ktoré výkon motora znižujú7.

Čo je technológia DYNAFLEX?

Technológia Dynaflex alebo zloženie Dynaflex je názov najnovšej generácie pokročilého zloženia našich benzínových a dieselových palív.

Všetky naše pohonné hmoty najnovšej generácie sú navrhnuté pomocou našej novej technológie DYNAFLEX.

Tak ako sú rozdielne benzín a nafta, vyvinuli sme aj jedinečné zloženie DYNAFLEX na jednotlivé druhy pohonných hmôt.

Účinnosť moderných motorov sa neustále zvyšuje. Preto sú palivá vystavované náročnejším podmienkam (teda vyšším teplotám a tlakom), čo môže spôsobovať usadzovanie nečistôt na kľúčových súčastiach palivového systému, ako sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva.

Jednotlivé zloženia DYNAFLEX sú zložité zmesi špeciálne navrhnuté s cieľom pomôcť zachovať účinnosť motora, navrhnutú výrobcami vozidiel. Technológia DYNAFLEX je obohatená silnými čistiacimi prísadami, ktoré napomáhajú udržiavať čistotu hlavných súčastí palivového systému a chráni ich pred usadeninami znižujúcimi výkon.

Naše palivá Shell V-Power sú navrhnuté aj s cieľom napomáhať vyčistiť už existujúce usadeniny v palivovom systéme.

Benzínové palivá Shell s technológiou DYNAFLEX ďalej obsahujú nové zložky znižujúce trenie, ktoré prispievajú k voľnejšiemu pohybu zostavy piesta priamo v srdci motora, čím pomáhajú znižovať energetické straty unikajúce v podobe tepla.

Ako pracuje technológia DYNAFLEX v motore?

Usadeniny v palivovom systéme – výzva pre naše palivá.

Tím vedcov spoločnosti Shell vyvinul pre dieselové a benzínové motory jedinečné zloženie DYNAFLEX. Pri tvorbe nášho nového zloženia DYNAFLEX sme využili svoje viac ako 100-ročné skúsenosti v oblasti výskumu a vývoja pohonných hmôt. Svetoví výrobcovia automobilov sa neustále snažia o zvyšovanie účinnosti motora. Naše nové zloženie DYNAFLEX čerpá z našich skúseností a znalostí nárokov starších aj moderných motorov. Moderné motory sa stále zmenšujú, zatiaľ čo si zachovávajú vysoký výkon. Často používajú nové technológie (ako priame vstrekovanie paliva alebo prepĺňanie) s cieľom dosiahnuť vyšší výkon a vyššiu účinnosť.

Na kľúčových prvkoch palivového systému, ako sú vstrekovače paliva na dieselových motoroch alebo sacie ventily a vstrekovače paliva na benzínových motoroch, sa časom môžu vytvoriť usadeniny. Zloženia Shell DYNAFLEX sú navrhnuté s cieľom zabraňovať usádzaniu nečistôt na hlavných súčastiach palivového systému. Vývoj nášho nového radu palív Shell s technológiou DYNAFLEX predstavuje vyvrcholenie dlhoročného výskumného a vývojového programu, ktorý zahŕňal testovanie počas viac ako 3 miliónov najazdených km a vo viac ako 240 vozidlách.
 

1. Pomáha čistiť kľúčové súčasti palivového systému, ako sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva, od usadenín, ktoré znižujú výkon motora. Skutočné účinky a prínosy vlastností palív sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, štýlu jazdy a jazdných podmienok; miera ich prejavu nie je zaručená.

2. Zložky znižujúce trenie pomáhajú kľúčovým súčastiam vášho motora. Skutočné účinky a prínosy vlastností palív sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, štýlu jazdy a jazdných podmienok; miera ich prejavu nie je zaručená.

3. Testy sa realizovali od roku 2009 na európskych a ázijských vozidlách zo širokej škály popredných výrobcov vozidiel. Nie všetky vozidlá používané pri testoch sú k dispozícii na trhu v Českej republike.

4. Posilnené zloženie v porovnaní s bežným palivom Shell FuelSave bolo preukázané v testoch. Pomáha čistiť a chrániť kľúčové súčasti palivového systému, ako sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva, od usadenín, ktoré znižujú výkon motora. Zložky znižujúce trenie pomáhajú kľúčovým súčastiam vášho motora. Trojnásobné množstvo molekúl neznamená trojnásobný čistiaci účinok ani účinok znižujúci trenie, resp. prínos. Skutočné účinky a prínosy vlastností palív sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, štýlu jazdy a jazdných podmienok.

5. V porovnaní s benzínovým palivom Shell FuelSave. Pomáha čistiť kľúčové súčasti palivového systému, ako sú sacie ventily alebo vstrekovače paliva, od usadenín, ktoré znižujú výkon motora. Skutočné účinky a prínosy vlastností palív sa môžu líšiť v závislosti od typu a stavu vozidla, štýlu jazdy a jazdných podmienok.

Kontaktujte nás

Náš tím profesionálov Vám navrhne riešenie, ktoré sadne na mieru Vášmu podnikania či živnosti.
Neváhajte sa nám ozvať na +421 948 902 504 alebo napísať email.

Informácie o tom, ako nakladáme s Vašimi údajmi.

Zdá sa, že používate prehliadač, ktorý nepodporuje moderné technológie pre zobrazovanie obsahu na webe. Odporúčame Vám prehliadač aktualizovať alebo si stiahnuť taký, ktorý dnešné štandardy spĺňa.